Przejdź do treści

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Iławie

Adres:

Władysława Andersa 2a

14-200 Iława

Strona www: https://powiat-ilawski.pl/

BIP: http://bip.powiat-ilawski.pl

Adres e-mail: epop@powiat-ilawski.pl

Adres skrytki ePUAP: /of7i114cgi/eurzad

Formularz kontaktowy

O systemie

Informacje o systemie

Tworząc Elektroniczną Platformę Obywatela i Przedsiębiorcy (EPOP), najważniejsze dla nas było to, aby była ona intuicyjna w użytkowaniu. Obsługa przypomina korzystanie z poczty elektronicznej za pomocą przeglądarki internetowej. Kluczowym elementem tego systemu jest wykorzystanie Profilu Zaufanego, który w postępowaniu administracyjnym zastępuje tradycyjny podpis odręczny. Dzięki temu można bezpiecznie podpisywać dokumenty elektroniczne w Internecie. Co ważne, rozwiązanie to jest bezpłatne dla mieszkańca. System pozwala załatwiać sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, szybko i w dogodnym dla siebie czasie.

Elektroniczna Platforma Obywatela i Przedsiębiorcy jest serwisem internetowym dostępnym przez stronę WWW, za pomocą którego mieszkaniec powiatu, w jednym miejscu otrzymuje dostęp do elektronicznych formularzy, konsultacji społecznych, powiatowego geoportalu a przede wszystkim otrzymuje możliwość umówienia wizyty w urzędzie.

Najważniejsze korzyści z wdrożenia Portalu EPOP

  • Sprawy urzędowe możliwe do załatwienia w dogodnym czasie, 24 h na dobę/7 dni w tygodniu.
  • Nie ma potrzeby odwiedzania urzędu czy dzwonienia do jego pracowników, aby uzyskać informacje – większość danych można sprawdzić samodzielnie za pomocą Internetu.
  • Ograniczone drukowanie dokumentów. Podpis Profilem Zaufanym na dokumencie elektronicznym zastępuje odręczny podpis na dokumencie papierowym. Wdrożenie systemu oszczędza pieniądze i jednocześnie pozwala zadbać o ochronę naszego środowiska.
  • Wysyłanie pism, wniosków i zgłoszeń dokonywane jest w pełni za pomocą Internetu.
  • Wypełniając e-Usługę, system uzupełni automatycznie dane osobowe, bez potrzeby ręcznego wypełniania swojego imienia, nazwiska, adresu czy numeru PESEL.
  • W przypadku składania korekty wniosku czy też kolejnego wniosku w tej samej sprawie będzie można wykorzystać z wcześniej wypełnionych formularzy i wpisać jedynie to, co się zmieniło.
  • Moduł umawiania wizyt usprawni rezerwację wizyty w urzędzie.
  • System gwarantuje pełne bezpieczeństwo i poufność. Dzięki wykorzystaniu Profilu Zaufanego dostęp do konta jest chroniony przed dostępem osób nieuprawnionych.
  • Ekonomizacja czasu Interesanta.

Ułatwienia dostępu: